B82464G2272M
B82464G2272M
Part Number :
B82464G2272M
Manufacturer :
EPCOS - TDK Electronics
Description :
FIXED IND 2.7UH 3.85A 19MOHM SMD
Datasheet :
B82464G2272M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
B82464G2272M
Comments
    B82464G2272M Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    B82464G2
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    2.7 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    3.85 A
    Current-Saturation(Isat):
    4.25A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    19mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz