B78148T1682K9
B78148T1682K9
Part Number :
B78148T1682K9
Description :
FIXED IND 6.8UH 250MA 1.45OHM TH
Datasheet :
B78148T1682K9.pdf
Delivery Services :
B78148T1682K9
Comments
    B78148T1682K9 Specifications
    Packaging:
    Tape & Box (TB)
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    6.8 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    250 mA
    DCResistance(DCR):
    1.45Ohm Max
    Q@Freq:
    45 @ 7.96MHz
    Frequency-SelfResonant:
    70MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz