AX5DBF1-637.0000
AX5DBF1-637.0000
Part Number :
AX5DBF1-637.0000
Manufacturer :
Abracon LLC
Description :
OSC XO 637MHZ 2.5V LVDS
Datasheet :
AX5DBF1-637.0000.pdf
Category :
Oscillators
Delivery Services :
AX5DBF1-637.0000
Comments
    AX5DBF1-637.0000 Specifications
    Package/Case:
    8-SMD, No Lead
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    ClearClock™ AX5
    ProductStatus:
    Active
    BaseResonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    637 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVDS
    Voltage-Supply:
    2.5V
    FrequencyStability:
    ±20ppm
    AbsolutePullRange(APR):
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    SpreadSpectrumBandwidth:
    Current-Supply(Max):
    80mA
    Ratings:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)