AWCS001610086N3K00
AWCS001610086N3K00
Part Number :
AWCS001610086N3K00
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Description :
INDUCTOR RF
Datasheet :
AWCS001610086N3K00.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
AWCS001610086N3K00
Comments
    AWCS001610086N3K00 Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    AWCS
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ceramic
    Inductance:
    6.3 nH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    700 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    140mOhm Max
    Q@Freq:
    20 @ 250MHz
    Frequency-SelfResonant:
    5.7GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    250 MHz