AV-11.0592MAGE-T
AV-11.0592MAGE-T
Part Number :
AV-11.0592MAGE-T
Manufacturer :
TXC CORPORATION
Description :
CRYSTAL 11.0592MHZ 12PF SMD
Datasheet :
AV-11.0592MAGE-T.pdf
Category :
Crystals
Delivery Services :
AV-11.0592MAGE-T
Comments
    AV-11.0592MAGE-T Specifications
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    AV
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    11.0592 MHz
    FrequencyStability:
    ±50ppm
    FrequencyTolerance:
    ±30ppm
    LoadCapacitance:
    12pF
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    200 Ohms
    OperatingMode:
    Fundamental
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)