ATV02W151B-HF
ATV02W151B-HF
Part Number :
ATV02W151B-HF
Manufacturer :
Comchip Technology
Description :
TVS DIODE 150VWM 243VC SOD123
Datasheet :
ATV02W151B-HF.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
ATV02W151B-HF
Comments
    ATV02W151B-HF Specifications
    Package/Case:
    SOD-123F
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    BidirectionalChannels:
    1
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    150V
    Voltage-Breakdown(Min):
    167V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    243V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    820mA
    Power-PeakPulse:
    200W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)