ASPI-0412S-2R2N-T3
ASPI-0412S-2R2N-T3
Part Number :
ASPI-0412S-2R2N-T3
Manufacturer :
Abracon LLC
Description :
FIXED IND 2.2UH 1.43A 105MOHM SM
Datasheet :
ASPI-0412S-2R2N-T3.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
ASPI-0412S-2R2N-T3
Comments
    ASPI-0412S-2R2N-T3 Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    ASPI-0412S
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    1.43 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.6A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    105mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 100°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz