ASE-3.6864MHZ-LC-T
ASE-3.6864MHZ-LC-T
Part Number :
ASE-3.6864MHZ-LC-T
Manufacturer :
Abracon LLC
Description :
XTAL OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD
Datasheet :
ASE-3.6864MHZ-LC-T.pdf
Category :
Oscillators
Delivery Services :
ASE-3.6864MHZ-LC-T
Comments
    ASE-3.6864MHZ-LC-T Specifications
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ASE
    ProductStatus:
    Active
    BaseResonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    3.6864 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    CMOS
    Voltage-Supply:
    3.3V
    FrequencyStability:
    ±50ppm
    AbsolutePullRange(APR):
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    SpreadSpectrumBandwidth:
    Current-Supply(Max):
    7mA
    Ratings:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)