APT30S20SG
APT30S20SG
Part Number :
APT30S20SG
Manufacturer :
Microchip Technology
Description :
DIODE SCHOTTKY 200V 45A D3
Datasheet :
APT30S20SG.pdf
Category :
Diodes-Rectifiers-Single
Delivery Services :
APT30S20SG
Comments
    APT30S20SG Specifications
    Packaging:
    Tube
    Series:
    RoHS:
    RoHS
    Speed:
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Diode Type:
    Schottky
    Part Status:
    Obsolete
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Package / Case:
    Capacitance @ Vr, F:
    55 ns
    Supplier Device Package:
    500 µA @ 200 V
    Reverse Recovery Time (trr):
    200 V
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    45A
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    -55°C ~ 150°C
    Current - Average Rectified (Io):
    850 mV @ 30 A