AP7370-36SA-7
AP7370-36SA-7
Part Number :
AP7370-36SA-7
Description :
IC REG LINEAR 3.6V 300MA SOT23
Datasheet :
AP7370-36SA-7.pdf
Delivery Services :
AP7370-36SA-7
Comments
    AP7370-36SA-7 Specifications
    Voltage-Input(Max):
    18V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    3.6V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.6V @ 100mA
    Current-Output:
    300mA
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C (TJ)