AP7354D-18FS4-7
AP7354D-18FS4-7
Part Number :
AP7354D-18FS4-7
Description :
IC REG LINEAR 1.8V 150MA 4DFN
Datasheet :
AP7354D-18FS4-7.pdf
Delivery Services :
AP7354D-18FS4-7
Comments
    AP7354D-18FS4-7 Specifications
    Package/Case:
    4-XDFN Exposed Pad
    Voltage-Input(Max):
    5.5V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    1.8V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.6V @ 150mA
    Current-Output:
    150mA
    Current-Quiescent(Iq):
    0.6 µA
    ProtectionFeatures:
    Over Current
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)