AP7350-45CF4-7
AP7350-45CF4-7
Part Number :
AP7350-45CF4-7
Description :
IC REG LIN 4.5V 150MA X2WLB0606
Datasheet :
AP7350-45CF4-7.pdf
Delivery Services :
AP7350-45CF4-7
Comments
    AP7350-45CF4-7 Specifications
    Voltage-Input(Max):
    5.25V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    4.5V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.35V @ 150mA
    Current-Output:
    150mA
    Current-Quiescent(Iq):
    700 nA
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)