AP7350-18CF4-7
AP7350-18CF4-7
Part Number :
AP7350-18CF4-7
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Description :
IC REG LIN 1.8V 150MA X2WLB0606
Datasheet :
AP7350-18CF4-7.pdf
Category :
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services :
AP7350-18CF4-7
Comments
    AP7350-18CF4-7 Specifications
    Package/Case:
    4-XFBGA, WLBGA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    OutputConfiguration:
    Positive
    OutputType:
    Fixed
    NumberofRegulators:
    1
    Voltage-Input(Max):
    5.25V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    1.8V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.6V @ 150mA
    Current-Output:
    150mA
    Current-Quiescent(Iq):
    400 nA
    Current-Supply(Max):
    PSRR:
    ControlFeatures:
    Enable
    ProtectionFeatures:
    Current Limit
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)