AP7350-185CF4-7
AP7350-185CF4-7
Part Number :
AP7350-185CF4-7
Description :
LDO CMOS LOWCURR X2-WLB0606-4 T&
Datasheet :
AP7350-185CF4-7.pdf
Delivery Services :
AP7350-185CF4-7
Comments
    AP7350-185CF4-7 Specifications
    Package/Case:
    4-XFBGA, WLBGA
    Voltage-Input(Max):
    5.25V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    1.85V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.58V @ 150mA
    Current-Output:
    150mA
    Current-Quiescent(Iq):
    700 nA
    ControlFeatures:
    Current Limit, Enable
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)