AP7343D-25FS4-7B
AP7343D-25FS4-7B
Part Number :
AP7343D-25FS4-7B
Description :
IC REG LINEAR 2.5V 300MA 4DFN
Datasheet :
AP7343D-25FS4-7B.pdf
Delivery Services :
AP7343D-25FS4-7B
Comments
    AP7343D-25FS4-7B Specifications
    Package/Case:
    4-XDFN Exposed Pad
    Voltage-Input(Max):
    5.25V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    2.5V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.3V @ 300mA
    Current-Output:
    300mA
    Current-Quiescent(Iq):
    60 µA
    Current-Supply(Max):
    PSRR:
    75dB (1kHz)
    ControlFeatures:
    Enable
    ProtectionFeatures:
    Over Current
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C