AP1084D33G-13
AP1084D33G-13
Part Number :
AP1084D33G-13
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Description :
IC REG LINEAR 3.3V 5A TO252-3
Datasheet :
AP1084D33G-13.pdf
Category :
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services :
AP1084D33G-13
Comments
    AP1084D33G-13 Specifications
    Package/Case:
    TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    OutputConfiguration:
    Positive
    OutputType:
    Fixed
    NumberofRegulators:
    1
    Voltage-Input(Max):
    12V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    3.3V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    1.4V @ 5A
    Current-Output:
    5A
    Current-Quiescent(Iq):
    10 mA
    Current-Supply(Max):
    PSRR:
    ControlFeatures:
    ProtectionFeatures:
    Over Current, Over Temperature
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 125°C (TJ)