AM3N-1209SH52Z
AM3N-1209SH52Z
Part Number :
AM3N-1209SH52Z
Description :
DC DC CONVERTER 9V 3W
Datasheet :
AM3N-1209SH52Z.pdf
Delivery Services :
AM3N-1209SH52Z
Comments
    AM3N-1209SH52Z Specifications
    Series:
    AM3N-S-Z (3W)
    Voltage-Input(Min):
    10.8V
    Voltage-Input(Max):
    13.2V
    Voltage-Output1:
    9V
    Current-Output(Max):
    333mA
    Power(Watts):
    3 W
    Voltage-Isolation:
    5.2 kV
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Efficiency:
    68%
    Size/Dimension:
    1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)