AE4070B11636
AE4070B11636
Part Number :
AE4070B11636
Manufacturer :
Anatech Electronics Inc.
Description :
4070 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Datasheet :
AE4070B11636.pdf
Category :
RF Filters
Delivery Services :
AE4070B11636
Comments
    AE4070B11636 Specifications
    Packaging:
    Box
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Frequency:
    4.07GHz Center
    Bandwidth:
    15MHz
    FilterType:
    Band Pass
    Ripple:
    InsertionLoss:
    3.5dB
    MountingType:
    Chassis Mount
    Size/Dimension:
    2.638 L x 1.654 W (67.00mm x 42.00mm)