ABM8-28.63636MHZ-R40-D2Y-T
ABM8-28.63636MHZ-R40-D2Y-T
Part Number :
ABM8-28.63636MHZ-R40-D2Y-T
Manufacturer :
Abracon LLC
Description :
CRYSTAL 28.63636MHZ 18PF SMD
Datasheet :
ABM8-28.63636MHZ-R40-D2Y-T.pdf
Category :
Crystals
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
985
Delivery Services :
ABM8-28.63636MHZ-R40-D2Y-T
Comments
    ABM8-28.63636MHZ-R40-D2Y-T Specifications
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ABM8
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    28.63636 MHz
    FrequencyStability:
    ±30ppm
    FrequencyTolerance:
    ±20ppm
    LoadCapacitance:
    18pF
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    40 Ohms
    OperatingMode:
    Fundamental
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)