9250-331-RC
9250-331-RC
Part Number :
9250-331-RC
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
FIXED IND 330NH 780MA 130MOHM TH
Datasheet :
9250-331-RC.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
9250-331-RC
Comments
    9250-331-RC Specifications
    Package/Case:
    Axial
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    9250
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    330 nH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    780 mA
    Current-Saturation(Isat):
    780mA
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    130mOhm Max
    Q@Freq:
    46 @ 25MHz
    Frequency-SelfResonant:
    250MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    25 MHz