9250-182-RC
9250-182-RC
Part Number :
9250-182-RC
Description :
FIXED IND 1.8UH 775MA 140MOHM TH
Datasheet :
9250-182-RC.pdf
Delivery Services :
9250-182-RC
Comments
    9250-182-RC Specifications
    Inductance:
    1.8 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    775 mA
    Current-Saturation(Isat):
    775mA
    DCResistance(DCR):
    140mOhm Max
    Q@Freq:
    44 @ 7.9MHz
    Frequency-SelfResonant:
    105MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz