9250-151-RC
9250-151-RC
Part Number :
9250-151-RC
Description :
FIXED IND 150NH 1.47A 37 MOHM TH
Datasheet :
9250-151-RC.pdf
Delivery Services :
9250-151-RC
Comments
    9250-151-RC Specifications
    Inductance:
    150 nH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    1.47 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.47A
    DCResistance(DCR):
    37mOhm Max
    Q@Freq:
    51 @ 25MHz
    Frequency-SelfResonant:
    250MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    25 MHz