7B37500010
7B37500010
Part Number :
7B37500010
Manufacturer :
TXC CORPORATION
Description :
CRYSTAL 37.5000MHZ 12PF SMD
Datasheet :
7B37500010.pdf
Category :
Crystals
Delivery Services :
7B37500010
Comments
    7B37500010 Specifications
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    7B
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    37.5 MHz
    FrequencyStability:
    ±10ppm
    FrequencyTolerance:
    ±10ppm
    LoadCapacitance:
    12pF
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    40 Ohms
    OperatingMode:
    Fundamental
    OperatingTemperature:
    -20°C ~ 70°C
    Ratings:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)