79FR56M-RC
79FR56M-RC
Part Number :
79FR56M-RC
Description :
FIXED IND 560NH 320MA 610MOHM TH
Datasheet :
79FR56M-RC.pdf
Delivery Services :
79FR56M-RC
Comments
    79FR56M-RC Specifications
    Series:
    79F
    Inductance:
    560 nH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    320 mA
    DCResistance(DCR):
    610mOhm Max
    Q@Freq:
    35 @ 25MHz
    Frequency-SelfResonant:
    150MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    25 MHz