79FR22M-RC
79FR22M-RC
Part Number :
79FR22M-RC
Description :
FIXED IND 220NH 400MA 400MOHM TH
Datasheet :
79FR22M-RC.pdf
Delivery Services :
79FR22M-RC
Comments
    79FR22M-RC Specifications
    Series:
    79F
    Inductance:
    220 nH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    400 mA
    DCResistance(DCR):
    400mOhm Max
    Q@Freq:
    35 @ 25MHz
    Frequency-SelfResonant:
    150MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    25 MHz