79FR18M-RC
79FR18M-RC
Part Number :
79FR18M-RC
Description :
FIXED IND 180NH 600MA 240MOHM TH
Datasheet :
79FR18M-RC.pdf
Delivery Services :
79FR18M-RC
Comments
    79FR18M-RC Specifications
    Series:
    79F
    Inductance:
    180 nH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    600 mA
    DCResistance(DCR):
    240mOhm Max
    Q@Freq:
    35 @ 25MHz
    Frequency-SelfResonant:
    300MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    25 MHz