79F6R8K-RC
79F6R8K-RC
Part Number :
79F6R8K-RC
Description :
FIXED IND 6.8UH 175MA 2 OHM TH
Datasheet :
79F6R8K-RC.pdf
Delivery Services :
79F6R8K-RC
Comments
    79F6R8K-RC Specifications
    Series:
    79F
    Inductance:
    6.8 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    175 mA
    DCResistance(DCR):
    2Ohm Max
    Q@Freq:
    40 @ 7.9MHz
    Frequency-SelfResonant:
    26MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz