79F5R6K-RC
79F5R6K-RC
Part Number :
79F5R6K-RC
Description :
FIXED IND 5.6UH 180MA 1.9 OHM TH
Datasheet :
79F5R6K-RC.pdf
Delivery Services :
79F5R6K-RC
Comments
    79F5R6K-RC Specifications
    Series:
    79F
    Inductance:
    5.6 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    180 mA
    DCResistance(DCR):
    1.9Ohm Max
    Q@Freq:
    40 @ 7.9MHz
    Frequency-SelfResonant:
    28MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz