79F471K-RC
79F471K-RC
Part Number :
79F471K-RC
Description :
FIXED IND 470UH 24MA 38 OHM TH
Datasheet :
79F471K-RC.pdf
Delivery Services :
79F471K-RC
Comments
    79F471K-RC Specifications
    Series:
    79F
    Inductance:
    470 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    24 mA
    DCResistance(DCR):
    38Ohm Max
    Q@Freq:
    40 @ 790kHz
    Frequency-SelfResonant:
    3.5MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    790 kHz