79F391K-RC
79F391K-RC
Part Number :
79F391K-RC
Description :
FIXED IND 390UH 25MA 34 OHM TH
Datasheet :
79F391K-RC.pdf
Delivery Services :
79F391K-RC
Comments
    79F391K-RC Specifications
    Series:
    79F
    Inductance:
    390 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    25 mA
    DCResistance(DCR):
    34Ohm Max
    Q@Freq:
    40 @ 790kHz
    Frequency-SelfResonant:
    3.8MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    790 kHz