79F330K-RC
79F330K-RC
Part Number :
79F330K-RC
Description :
FIXED IND 33UH 75MA 4.7 OHM TH
Datasheet :
79F330K-RC.pdf
Delivery Services :
79F330K-RC
Comments
    79F330K-RC Specifications
    Series:
    79F
    Inductance:
    33 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    75 mA
    DCResistance(DCR):
    4.7Ohm Max
    Q@Freq:
    40 @ 2.5MHz
    Frequency-SelfResonant:
    13.5MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.5 MHz