79F2R2K-RC
79F2R2K-RC
Part Number :
79F2R2K-RC
Description :
FIXED IND 2.2UH 230MA 1.2 OHM TH
Datasheet :
79F2R2K-RC.pdf
Delivery Services :
79F2R2K-RC
Comments
    79F2R2K-RC Specifications
    Series:
    79F
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    230 mA
    DCResistance(DCR):
    1.2Ohm Max
    Q@Freq:
    40 @ 7.9MHz
    Frequency-SelfResonant:
    45MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz