79F271K-RC
79F271K-RC
Part Number :
79F271K-RC
Description :
FIXED IND 270UH 25MA 25 OHM TH
Datasheet :
79F271K-RC.pdf
Delivery Services :
79F271K-RC
Comments
    79F271K-RC Specifications
    Series:
    79F
    Inductance:
    270 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    25 mA
    DCResistance(DCR):
    25Ohm Max
    Q@Freq:
    40 @ 790kHz
    Frequency-SelfResonant:
    4.6MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    790 kHz