71V2556SA100BGG
71V2556SA100BGG
Part Number :
71V2556SA100BGG
Manufacturer :
Renesas Electronics America Inc
Description :
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 119PBGA
Datasheet :
71V2556SA100BGG.pdf
Category :
Memory
Delivery Services :
71V2556SA100BGG
Comments
    71V2556SA100BGG Specifications
    Packaging:
    Tray
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    MemoryType:
    Volatile
    MemoryFormat:
    SRAM
    Technology:
    SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
    MemorySize:
    4.5Mb (128K x 36)
    MemoryInterface:
    Parallel
    ClockFrequency:
    100 MHz
    WriteCycleTime-WordPage:
    AccessTime:
    5 ns
    Voltage-Supply:
    3.135V ~ 3.465V
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 70°C (TA)