70F686AI-RC
70F686AI-RC
Part Number :
70F686AI-RC
Description :
FIXED IND 6.8UH 566MA 624MOHM TH
Datasheet :
70F686AI-RC.pdf
Delivery Services :
70F686AI-RC
Comments
    70F686AI-RC Specifications
    Series:
    70F
    Material-Core:
    Iron
    Inductance:
    6.8 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    566 mA
    DCResistance(DCR):
    624mOhm Max
    Q@Freq:
    40 @ 7.9MHz
    Frequency-SelfResonant:
    49MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz