70F683AI-RC
70F683AI-RC
Part Number :
70F683AI-RC
Description :
FIXED IND 6.8MH 43MA 78 OHM TH
Datasheet :
70F683AI-RC.pdf
Delivery Services :
70F683AI-RC
Comments
    70F683AI-RC Specifications
    Series:
    70F
    Material-Core:
    Iron
    Inductance:
    6.8 mH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    43 mA
    DCResistance(DCR):
    78Ohm Max
    Q@Freq:
    51 @ 250kHz
    Frequency-SelfResonant:
    640kHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    250 kHz