70F476AI-RC
70F476AI-RC
Part Number :
70F476AI-RC
Description :
FIXED IND 4.7UH 661MA 457MOHM TH
Datasheet :
70F476AI-RC.pdf
Delivery Services :
70F476AI-RC
Comments
    70F476AI-RC Specifications
    Series:
    70F
    Material-Core:
    Iron
    Inductance:
    4.7 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    661 mA
    DCResistance(DCR):
    457mOhm Max
    Q@Freq:
    43 @ 7.9MHz
    Frequency-SelfResonant:
    53MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz