70F475AI-RC
70F475AI-RC
Part Number :
70F475AI-RC
Description :
FIXED IND 47UH 188MA 3.36 OHM TH
Datasheet :
70F475AI-RC.pdf
Delivery Services :
70F475AI-RC
Comments
    70F475AI-RC Specifications
    Series:
    70F
    Material-Core:
    Iron
    Inductance:
    47 µH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    188 mA
    DCResistance(DCR):
    3.36Ohm Max
    Q@Freq:
    44 @ 2.5MHz
    Frequency-SelfResonant:
    9.1MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.5 MHz