70F474AI-RC
70F474AI-RC
Part Number :
70F474AI-RC
Description :
FIXED IND 470UH 95MA 16.3 OHM TH
Datasheet :
70F474AI-RC.pdf
Delivery Services :
70F474AI-RC
Comments
    70F474AI-RC Specifications
    Series:
    70F
    Material-Core:
    Iron
    Inductance:
    470 µH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    95 mA
    DCResistance(DCR):
    16.3Ohm Max
    Q@Freq:
    35 @ 790kHz
    Frequency-SelfResonant:
    1.8MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    790 kHz