70F473AI-RC
70F473AI-RC
Part Number :
70F473AI-RC
Description :
FIXED IND 4.7MH 48MA 64.8 OHM TH
Datasheet :
70F473AI-RC.pdf
Delivery Services :
70F473AI-RC
Comments
    70F473AI-RC Specifications
    Series:
    70F
    Material-Core:
    Iron
    Inductance:
    4.7 mH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    48 mA
    DCResistance(DCR):
    64.8Ohm Max
    Q@Freq:
    49 @ 250kHz
    Frequency-SelfResonant:
    680kHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    250 kHz