70F472AF-RC
70F472AF-RC
Part Number :
70F472AF-RC
Description :
FIXED IND 47MH 38MA 168 OHM TH
Datasheet :
70F472AF-RC.pdf
Delivery Services :
70F472AF-RC
Comments
    70F472AF-RC Specifications
    Series:
    70F
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    47 mH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    38 mA
    DCResistance(DCR):
    168Ohm Max
    Q@Freq:
    57 @ 79kHz
    Frequency-SelfResonant:
    206kHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    79 kHz