70F336AI-RC
70F336AI-RC
Part Number :
70F336AI-RC
Description :
FIXED IND 3.3UH 912MA 240MOHM TH
Datasheet :
70F336AI-RC.pdf
Delivery Services :
70F336AI-RC
Comments
    70F336AI-RC Specifications
    Series:
    70F
    Material-Core:
    Iron
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    912 mA
    DCResistance(DCR):
    240mOhm Max
    Q@Freq:
    40 @ 7.9MHz
    Frequency-SelfResonant:
    66MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz