70F335AI-RC
70F335AI-RC
Part Number :
70F335AI-RC
Description :
FIXED IND 33UH 208MA 2.76 OHM TH
Datasheet :
70F335AI-RC.pdf
Delivery Services :
70F335AI-RC
Comments
    70F335AI-RC Specifications
    Series:
    70F
    Material-Core:
    Iron
    Inductance:
    33 µH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    208 mA
    DCResistance(DCR):
    2.76Ohm Max
    Q@Freq:
    50 @ 2.5MHz
    Frequency-SelfResonant:
    10MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.5 MHz