70F226AI-RC
70F226AI-RC
Part Number :
70F226AI-RC
Description :
FIXED IND 2.2UH 1.132A 156MOHM
Datasheet :
70F226AI-RC.pdf
Delivery Services :
70F226AI-RC
Comments
    70F226AI-RC Specifications
    Series:
    70F
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    1.132 A
    DCResistance(DCR):
    156mOhm Max
    Q@Freq:
    43 @ 7.9MHz
    Frequency-SelfResonant:
    87MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz