70F106AI-RC
70F106AI-RC
Part Number :
70F106AI-RC
Description :
FIXED IND 1UH 2.041A 48 MOHM TH
Datasheet :
70F106AI-RC.pdf
Delivery Services :
70F106AI-RC
Comments
    70F106AI-RC Specifications
    Series:
    70F
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2.041 A
    DCResistance(DCR):
    48mOhm Max
    Q@Freq:
    41 @ 25MHz
    Frequency-SelfResonant:
    118MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    25 MHz