70F105AI-RC
70F105AI-RC
Part Number :
70F105AI-RC
Description :
FIXED IND 10UH 277MA 1.56 OHM TH
Datasheet :
70F105AI-RC.pdf
Delivery Services :
70F105AI-RC
Comments
    70F105AI-RC Specifications
    Series:
    70F
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    277 mA
    DCResistance(DCR):
    1.56Ohm Max
    Q@Freq:
    36 @ 7.9MHz
    Frequency-SelfResonant:
    19MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz