70F104AI-RC
70F104AI-RC
Part Number :
70F104AI-RC
Description :
FIXED IND 100UH 139MA 7.68OHM TH
Datasheet :
70F104AI-RC.pdf
Delivery Services :
70F104AI-RC
Comments
    70F104AI-RC Specifications
    Series:
    70F
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    139 mA
    DCResistance(DCR):
    7.68Ohm Max
    Q@Freq:
    25 @ 2.5MHz
    Frequency-SelfResonant:
    3.6MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.5 MHz