560CAC200M000BCG
560CAC200M000BCG
Part Number :
560CAC200M000BCG
Manufacturer :
Skyworks Solutions Inc.
Description :
OSCILLATOR SMD
Datasheet :
560CAC200M000BCG.pdf
Category :
Oscillators
Delivery Services :
560CAC200M000BCG
Comments
    560CAC200M000BCG Specifications
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Series:
    Ultra™ Si560
    ProductStatus:
    Active
    BaseResonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    200 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    CMOS
    Voltage-Supply:
    1.8V ~ 3.3V
    FrequencyStability:
    ±20ppm
    AbsolutePullRange(APR):
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    SpreadSpectrumBandwidth:
    Current-Supply(Max):
    135mA
    Ratings:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)