40-024-114X
40-024-114X
Part Number :
40-024-114X
Manufacturer :
Aries Electronics
Description :
DECI-CENTER JUMPERS 40POS
Datasheet :
40-024-114X.pdf
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Delivery Services :
40-024-114X
Comments
    40-024-114X Specifications
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    114
    ProductStatus:
    Active
    ConnectorType:
    DIP to Pitch Bar
    NumberofPositions:
    40
    NumberofRows:
    2
    Pitch-Connector:
    0.100 (2.54mm)
    Pitch-Cable:
    0.050 (1.27mm)
    Length:
    2.00' (609.60mm)