3483-1R0M
3483-1R0M
Part Number :
3483-1R0M
Manufacturer :
API Delevan Inc.
Description :
FIXED IND 1UH 2.88A 22 MOHM SMD
Datasheet :
3483-1R0M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
3483-1R0M
Comments
    3483-1R0M Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    3483
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2.88 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    22mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -20°C ~ 80°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz